e-Logo HİZMET FİYAT LİSTESİ

10 Şubat 2017 tarihinden itibaren geçerlidir

Genel Açıklamalar

 1. e-Logo Hizmet satışları, ”e.logo.com.tr” üzerinden gerçekleştirilmektedir.
 2. Tüm fiyatlar Türk Lirası (TRY) cinsindendir ve fiyatlara KDV dahil değildir. Birim fiyatları listeye bilgi amaçlı eklenmiştir.
 3. Logo müşterileri ve Logo dışı müşteriler için aynı kontör paketleri ve fiyatları geçerlidir.
 4. e-Devlet uygulamalarında, hesap açma hizmet bedeli olarak sadece bir kereye mahsus aktivasyon bedeli alınmaktadır.
 5. Satın alınan paketlerin kullanım hakları yıllık veya aylık sürelere bağlı değildir. Kullanıcılar, tercih ettikleri hizmetlerden, hesaplarında yeterli kontör olduğu sürece faydalanabileceklerdir. Kullanıcı satın aldığı paketteki kontör adedini doldurduğunda, yeni bir paket satın alarak hizmetten yararlanmaya devam edebilecektir.
 6. e-Devlet Hizmetlerinden biri ya da daha fazlası ilk kez edinilirken ve daha sonraki ilave hizmet alımlarında, satış portalındaki yönlendirmeler takip edilerek “Hizmet Sözleşmesi”nin ıslak imzalı olarak iletilmesi gerekmektedir. Sadece kontör paketi alımı durumunda, “Satış Sözleşmesi”nin online olarak kabul edilmesi yeterlidir.
 7. Kredi kartından peşin/taksitli ödeme ve nakit ödeme seçeneği mevcuttur.
e-Logo Hizmet Fiyat Listesi Fiyat (TRY)
– Aktivasyon Bedeli 825
– Paketteki Kontör Sayısı Paket Fiyatı (TRY) Kontör Birim Fiyatı (TRY)
500 Adet 350 0,70
1.000 Adet 650 0,65
2.000 Adet 1.200 0,60
5.000 Adet 2.400 0,48
10.000 Adet 3.500 0,35
25.000 Adet 7.500 0,30
50.000 Adet 12.500 0,25
100.000 Adet 18.000 0,18
250.000 Adet 37.500 0,15
500.000 Adet 65.000 0,13
1.000.000 Adet 120.000 0,12

Açıklamalar

– e-Fatura Hizmeti

   1. Önceden sisteme tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve elektronik belge olarak düzenledikleri faturaların, gönderen taraftan alıcı tarafa elektronik altyapı aracılığıyla iletimi hizmetidir. Kullanılan ERP sistemi üzerinden kesilen e-Faturalar hızlı ve güvenli olarak karşı tarafa iletilip firmalardan gelen faturalar pratik bir şekilde ERP sistemine kaydedilebilmektedir.
   1. e-Fatura Hizmeti fiyatlarına, Connect e-Fatura lisans fiyatları dahil değildir. Connect e-Fatura lisansının ayrıca satın alınması gerekmektedir.
   1. e-Fatura Hizmeti “e-Fatura Saklama Hizmeti” de dahil olarak sunulmaktadır. Ayrıca saklama hizmeti satın alınmasına gerek yoktur.

– e-Arşiv Fatura Hizmeti

   1. Firmaların kağıt ortamında düzenlemiş oldukları faturaların, Gelir İdaresi’nin belirlediği şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza edilmesi hizmetidir. e-Fatura kapsamı dışında kalan firma ve nihai tüketicilere fatura kesilmesine imkan sağlayan bu uygulama sayesinde hızlı ve tasarruflu iletim sağlanabilmektedir.
   1. e-Arşiv Hizmeti fiyatlarına, Connect e-Arşiv lisans fiyatları dahil değildir. Connect e-Arşiv lisansının ayrıca satın alınması gerekmektedir.
   1. e-Arşiv Hizmeti “e-Arşiv Saklama Hizmeti” de dahil olarak sunulmaktadır. Ayrıca saklama hizmeti satın alınmasına gerek yoktur.

– e-Mutabakat Hizmeti

   1. Firmaların, gerek alıcı, gerekse satıcı firmalarla düzenli olarak yaptığı BA/BS, Cari ekstre ve bakiye mutabakatlarının sistem içerisinden hazırlanarak e-mail, SMS ya da faks olarak karşı tarafa elektronik olarak ulaştırılmasını ve 7/24 sizin adınıza internet üzerinden cevapların toplanıp raporlanmasını sağlayan hizmettir. BA-BS, Cari ekstre ve bakiye mutabakatlarınızın tamamını bu sistem üzerinden yönetebilir ve hatta e-mail, faks ya da SMS ile ulaşamayıp telefonla sonuç aldığınız mutabakatları da yine bu sistem üzerinden takip ederek tek bir yerden rapor alabilirsiniz.
   1. Sisteme üye olduktan sonraki ilk iki ay boyunca herhangi bir kontör düşümü olmadan mutabakat gönderimi yapılabilir. Bu süreden sonraki gönderimler için aşağıdaki tabloda belirtilen miktarlarda kontör düşümü yapılacaktır.

– e-Defter Saklama Hizmeti

   1. Firmaların Gelir İdaresine iletilen onaylı e-Defter dosyalarının güvenli olarak saklanması hizmetidir. İlgili dosyalar sistemimize yüklendikten sonra defter adı, ilgili ay ve yıla göre kategorize ederek kolay ve pratik arama imkanı ile sistemimizde 10 yıl boyunca saklanmaktadır.

– e-Mail Gönderim Hizmeti (e-Arşiv, e-Fatura, e-Mutabakat)

   1. Logo uygulamaları içerisinden e-mail yoluyla e-Arşiv Fatura, e-Fatura ve e-Mutabakat ve benzeri bilgilerin gönderilmesi hizmetidir. ERP içerisinden tanımlanan mail adresine/adreslerine ilgili hizmetin seçimine göre gönderim sağlanmaktadır. Gönderim durumu, ilgili hizmetin portali üzerinden ayrıca takip edilebilmektedir.

– SMS Gönderim Hizmeti (e-Arşiv, e-Fatura, e-Mutabakat)

   1. Logo uygulamaları içerisinden SMS yoluyla e-Arşiv Fatura, e-Fatura ve e-Mutabakat ve benzeri bilgilerin gönderilmesi hizmetidir. Gönderi esnasında kullanılacak olan SMS paketi, farklı adetlerde kontör harcayacak şekilde firmanın kendisine ya da e-Logo’ya ait olabilir. Başta e-Arşiv faturalarının eşzamanlı olarak nihai tüketicilerin cep telefonlarına gönderilmesi olmak üzere, e-Mutabakat ve e-Fatura hizmetlerinde de bu dokümanların müşterilere iletilmesi sağlanmakta olup ERP uygulamaları içerisinden toplu SMS gönderimi hizmeti de mevcuttur.

– Faks Gönderim Hizmeti (e-Mutabakat)

 1. e-Mutabakat verilerine ait mektupların e-mail ya da SMS dışında faks ile gönderimi de sağlanabilmektedir. Ayrıca bir telefon hattı ücretlendirilmesine gerek kalmaksızın bulut sistemler (internet) üzerinden karşı tarafın faks cihazına belirlediğiniz formatta mektup çıktısının gönderilmesi sağlanmaktadır.

– MT940 Dosya Alım Hizmeti

 1. Logo Connect Banka ürünü aracılığı ile tüm bankaların ortak formatı olan MT940 formatındaki hesap ekstrelerinin, kullanılan ERP çözümlerine hızlı ve pratik olarak aktarılması hizmetidir. Hesap ekstresinde bulunan haraketler banka işlem fişi veya havale/EFT fişi olarak ERP sistemine kaydedilebilmektedir.

– Faktoring Bilgi Köprüsü;

 1. Firmaların, Faktoring hizmetlerine daha zahmetsiz ve hızlı erişebilmesi ve benzer şekilde faktoring firmalarının kendilerine ulaşan ön taleplere olumlu/olumsuz vb hızlı cevap dönebilmesini sağlayan bilgi köprüsü hizmetidir. Portföydeki çeklerden; talep edilenlerin, hizmetin sunulduğu faktoring firmaları arasından sadece seçilenlere gönderimi ve faktoring firmasından gelen cevabın doğrudan ekran üzerinde ya da daha sonra yine elektronik ortamda dönüldüğü iş sürecini tanımlar.

– LogoPay

 1. Firmaların, mail order ya da seyyar POS gibi elle yapılan kredi kartı tahsilatları yerine sanal POS kullanarak kredi kartı ile tahsilat yapabilmesini sağlayan sistemdir. Bu sistem sayesinde 7/24 istenildiği zaman ve el değmeden elektronik ortamda kredi kartı tahsilatı yapılabilmektedir. Tahsilat işleminin başlatılabilmesi için e-Mutabakat (ve borç hatırlatma servisleri), e-Arşiv ve e-Fatura dokümanlarının gönderimini sağlayan e-mail ve SMS hizmetleri gibi farklı elektronik iletişim kanalları kullanılabilir. Bunların yanı sıra, LogoPay için o firmaya sağlanan tahsilat linkini firmalar dilerlerse kendi web sitelerinde yayınlayabilir ya da kendi toplu e-mail gönderimleri ve benzeri işlemlerinde de kullanabilirler. Yapılan ödemeler, firmanın bankalardan aldığı kendi sanal POS hesaplarından, kendi anlaşmalarındaki komisyon ve vadelerde tahsil edilebilir. Ayrıca firmalar herhangi bir sanal POS sahibi olmadan, doğrudan Wirecard’ın tahsilata aracılık hizmetleri ile, işlem tarihini takip eden Cuma günü ödenmek üzere, sadece WireCard’ın komisyonu ile tahsilat yapma imkanından da faydalanabilirler. BDDK tarafından onaylanmış PCI-DSS sertifikası ile ödeyen taraf dilerse, kredi kartı bilgilerini bu sistemde saklayabilir ve her ödemede tekrar bilgi girmek zorunda kalmadan 3D secure (cep telefonuna gelen SMS) ile güvenli ödemeyi çok daha zahmetsiz ve güvenli olarak LogoPay sisteminde yapabilir.

– CRIF (Finansal Kredi Bilgisi Sorgulama)

 1. Firmaların ticari sicil bilgileri, bu bilgiler üzerinde meydana gelen değişikliklerin bildirim hizmetleri ve yine bu firmaların özet ve detaylı incemele raporları konusunda hizmet veren CRIF; ticari enformasyon, kredi ve pazarlama yönetimi hizmetlerinde uluslararası oyunculardan biridir. CRIF’in misyonu geniş bir yelpazede çözümler sunarak finansal kurumların, hizmet sağlayıcıların, işletmelerin ve tüketicilerin daha kolay bir biçimde bilgiye dayalı kararlar almalarını desteklemektir. Logo, ERP üzerinden CRIF hizmetine erişebilmeniz için bir köprü oluşturmaktadır.
– Kontör Paketlerinin Kullanım Adetleri
İlgili Hizmet Kapsam Düşülen Kontör
e-Fatura Her gönderilen ve alınan e-Fatura ayrıca değerlendirilir, Saklama Her 1 e-Fatura için 1 kontör
Hizmeti dahildir.
e-Arşiv Fatura Gönderilen e-Arşiv faturalarını kapsar, saklama hizmeti dahildir. Her 2 e-Arşiv Fatura için 1
kontör
Her 2 e-Mutabakat için 1
e-Mutabakat Gönderilen e-Mutabakat mektuplarını kapsar, saklama hizmeti dahildir. kontör
(Mail, SMS, Faks gönderimleri
için ayrıca kontör düşülür.)
e-Defter Saklama Onaylı e-Defter dosyalarının orijinal dosya büyüklüğü bazında yasal süre Her 1 Mb için 1 kontör
boyunca saklama hizmetidir.
e-Mail e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve Mutabakat Mektubu hizmetlerinin mail Her 5 e-Mail için 1 kontör
gönderimini kapsar.
SMS e-Logo‘nun SMS’i ile Her 3 gönderi için 1 kontör
Müşterinin kendi SMS’i ile Her 8 gönderi için 1 kontör
Faks e-Mutabakat mektuplar için tek sayfa gönderimi kapsar. Her 1 faks sayfası (mektup) için
1 kontör
MT940 1 günlük MT940 dosyası için düşüm yapılır. Her bankanın her günlük
işlemleri için 1 kontör
Kullanıcının bankalardan aldığı kendi sanal pos hesapları üzerinden Kendi banka komisyonları hariç
LogoPay hizmetini kullanması durumunu kapsar.
işlem yapılan tutar üzerinden
Kullanıcının kendi POSları için bankalarla yaptığı anlaşmaların haricinde, hizmet bedeli olarak
%0,6 (binde 6).
yapılan tahsilattan Logo komisyonu alınır. Logo komisyonu, yapılan tahsilattan binde 6 olarak
hesaplanır ve bu tutar kullanıcının yaptığı son kontör satın almadaki birim fiyatı üzerinden
hesaplanarak kullanıcının Logo kontör bakiyesinden düşülür. Bir ay içerisinde toplamda (Aylık Logo Komisyonu en fazla
200.000 TL ye kadar bu komisyon uygulanır, bu rakamın üzerinde gerçekleşen tahsilattan 1.200 TL ile sınırlıdır.)
ayrıca Logo komisyonu alınmaz. (Aylık Logo Komisyonu en fazla 1.200 TL ile sınırlıdır.)
Tek çekim
LogoPay Kullanıcının WireCard Pos hesapları üzerinden LogoPay hizmetini %1,8 Wirecard + %0,6 Logo
kullanması durumunu kapsar. 3 Taksit
Wirecard komisyonu; hizmeti kullanan firmaya yapılacak ödeme sırasında kesilir. Wirecard için %4,5 Wirecard + %0,6 Logo
üst sınır olmaksızın, taksit sayısına bağlı olarak ilgili yüzde ile kesinti gerçekleşerek kalan tutar
6 Taksit
işlemi takip eden Cuma günü kullanıcıya ödenir.
Bu komisyonun haricinde, hizmet bedeli olarak yapılan tahsilattan Logo komisyonu alınır. Logo %7,0 Wirecard + %0,6 Logo
komisyonu, yapılan tahsilattan binde 6 olarak hesaplanır ve bu tutar kullanıcının yaptığı son
kontör satın almadaki birim fiyatı üzerinden hesaplanarak kullanıcının Logo kontör
bakiyesinden düşülür. Bir ay içerisinde toplamda 200.000 TL ye kadar bu komisyon uygulanır,
bu rakamın üzerinde gerçekleşen tahsilattan ayrıca Logo komisyonu alınmaz. (Aylık Logo 9 Taksit
Komisyonu en fazla 1.200 TL ile sınırlıdır.)
%9,5 Wirecard + %0,6 Logo
Wirecard taksit komisyon oranları, bankaların faiz oranlarına bağlı olarak değişkenlik
gösterebilir. Rakamlarda güncelleme olması durumunda 1 ay öncesinde üye işyerleri bilgilendirilecektir.
1 adet e-Firma Alacak Riski Kapsamlı Raporu (1 Yıl Görüntüleme
Süresi) Her 1 firma raporu için 360 TL
Kapsamlı Raporlar, bir ticari kuruluşun faaliyetlerini, kalıcılığını ve kredi değerliliğini ölçmenizi değerinde kontör düşümü
sağlayan bilgi kaynaklarıdır. Türkiye’ye özgü koşulları dikkate alarak geliştirilmiş Finar Score / yapılır. (Son satın alma birim
Rating modelinin çıktılarını içerir. Kapsamlı Rapor, ilgili firmanın ticari faaliyetleri ile finansal
fiyatı üzerinden hesaplanır.)
gücünü güncel verilerle yansıtacak ve bu firmayla hangi koşullar altında çalışabileceğinizin
kararını vermenizde size destek olacaktır.
1 adet e-Firma Özet Raporu (1 Yıl Görüntüleme Süresi) Her 1 firma raporu için 180 TL
değerinde kontör düşümü
CRIF Özet Rapor, bir ticari kuruluşun faaliyet gösterdiği alan, vergi numarası veya sicil numarası,
yöneticiler, ortaklık yapısı, geçirdiği değişiklikler ve özel durumlar gibi ekonomik hayatta yapılır. (Son satın alma birim
varlığına işaret eden tescil bilgileri içeren bir ön karar alma bilgi kaynağıdır. fiyatı üzerinden hesaplanır.)
1 adet e-Firma İzleme Raporu (1 Yıl Görüntüleme Süresi)
CRIF, iş ilişkilerinizi etkileyecek değişiklikler söz konusu olduğunda çabuk harekete geçmenizi, Her 1 firma raporu için 80 TL
olası kayıplarınızı önleyecek tedbirler almanızı veya olumlu gelişmelerden yararlanmanızı değerinde kontör düşümü
sağlayacak  bir  izleme  hizmeti  sunmaktadır.  Bu  hizmet  kapsamında,  işinizin  geleceğini
yapılır. (Son satın alma birim
etkileyebilecek nitelikteki müşterinize ait kritik gelişmeler 12 ay süresince izlemeye alınmakta
olup önemli bilgilerin anında size e-mail olarak ulaşması sağlanmaktadır. İzleme Raporu’nda fiyatı üzerinden hesaplanır.)
göreceğiniz trafik ışıklarını yansıtan renkler (kırmızı, sarı ve yeşil) izlemeye alınmasını talep
ettiğiniz şirkette meydana gelen değişikliğin önemini vurgulamaktadır.
GEÇERLİ LEM SÖZLEŞMESİ OLAN DURUMLARDA UYGULANIR
GEÇERLİ LEM SÖZLEŞMESİ OLMAYAN DURUMLARDA UYGULANIR
Ürün AçıklamasıFiyatFiyat
Ana Paket
Logo CRM Standard (1 Kullanıcı3000
Kullanıcı Artırımları
Logo CRM Standard Kullanıcı Artırımı +219502150
Logo CRM Standard Kullanıcı Artırımı +540504500
Logo CRM Standard Kullanıcı Artırımı +1062006800
Opsiyonlar
Logo CRM Standard Satış Sonrası Destek Modülü35503950
Logo CRM Standard Mobil ve Outlook Paketi5050550
Ana Paket
Logo CRM Enterprise (1 Kullanıcı17250
Kullanıcı Artırımları
Logo CRM Enterprise Kullanıcı Artırımı +248005300
Logo CRM Enterprise Kullanıcı Artırımı +51005011050
Logo CRM Enterprise Kullanıcı Artırımı +101795019750
Logo CRM Enterprise Kullanıcı Artırımı +203230035550
Logo CRM Enterprise Kullanıcı Artırımı +507620083800
Opsiyonlar
Logo CRM Enterprise Mobil ve Outlook Paketi50505550
Logo CRM Enterprise Rest Servis43004750
Geçiş Paketleri
Logo CRM Standard (Desktop Edition)’dan Geçiş Paketi2900
Logo CRM Enterprise (Desktop Edition)’dan Geçiş Paketi6500
Logo Notifier Service22002400

─ Açıklamalar

 • Logo CRM Standard ve Logo CRM Enterprise ürünlerinin Microsoft® SQL Server® 2008 R2 ve üzeri veritabanı ile kullanılması tavsiye edilir. Microsoft® SQL Server® ihtiyaçları için lütfen yetkili Logo iş ortaklarına danışınız. Minimum sistem gereksinimleri kullanıcı sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
 • Logo CRM Standard ve Logo CRM Enterprise ürünleri Logo ERP çözümlerinden bağımsız olarak da kullanılabilir.
 • Logo CRM ürünleri satın alındığında Logo Notifier’ın kısıtlı versiyonu ürün ile birlikte bedelsiz olarak gelmektedir .
 • Kullanıcı artırımları ana Pakete eklendiğinde kullanıcı sayısını artıran paketlerdir. Örnek: Logo CRM Standard Ana Pakete “+2 Kullanıcı” artırımı eklendiğinde, toplamda 3 kullanıcı elde edilir. (“Kullanıcı” terimi, “Named User” anlamında kullanılmıştır.)

-Logo CRM Standard

 • Logo CRM Standard, GO 3/GO Plus, Netsis 3 Entegre/Netsis Entegre, Netsis 3 Standard/Netsis Standard 2 ve Tiger 3/Plus çözümleri ile entegre olarak çalışmaktadır.
 • Logo CRM Standard 16 kullanıcıya kadar kullanılabilir.
 • Logo CRM Standard, Raporlama, ERP Entegrasyonu ve KPI özelliklerini içerir.
 • Logo CRM Standard ana paketine Satış Sonrası Destek(Ticketing) ve Mobil – Outlook Paketi opsiyonel olarak eklenebilmektedir.
 • Logo CRM SMB (Desktop Edition) ürünü 5 Şubat 2016 tarihinde sonlanmış olup, bu ürüne ait kullanıcı artırımı satışları 31 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecektir. Bu süre içinde kullanıcı artırımlarına, Logo CRM Standard Kullanıcı Artırımı fiyatlarından sahip olabilirsiniz.

-Logo CRM Enterprise

 • Logo CRM Enterprise, GO 3/GO Plus, Netsis 3 Entegre/Netsis Entegre, Netsis 3 Standard/Netsis Standard 2, Netsis 3 Enterprise/Netsis Enterprise, Tiger 3/Tiger

Plus ve Tiger 3 Enterprise/Tiger Enterprise çözümleri ile entegre olarak çalışmaktadır.

 • Logo CRM Enterprise ana pakette kullanıcı sınırı bulunmamaktadır.
 • Logo CRM Enterprise, Raporlama, ERP Entegrasyonu, Satış Sonrası Destek Modülü (Ticketing), Proje Modülü (Designer, Model Editor), İş Akışı(Workflow), Uygulama(App) Geliştirme Altyapısı ve KPI özelliklerini içerir.
 •  Logo CRM Enterprise, ana pakette yer alan proje modülü, giriş seti özelleştirme, kural tanımları, özel alan ekleme, tercüme modülünü kullanma ve dil ekleme gibi özelliklerin yanı sıra rapor/teklif dizaynına ek fonksiyonların eklenmesi, oluşturulan şablonun içe ve dışa aktarımı, dashboard tanımı ve C# desteği sunar.
 • Logo CRM Enterprise ana paketine Mobil – Outlook Paketi ve Rest Servis opsiyonel olarak eklenebilmektedir.
 • Logo CRM Enterprise (Desktop Edition) ürünü 5 Şubat 2016 tarihinde sonlanmış olup, bu ürüne ait kullanıcı artırımı satışları 31 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecektir. Bu süre içinde kullanıcı artırımlarına, Logo CRM Enterprise Kullanıcı Artırımı fiyatlarından sahip olabilirsiniz.
 • Ürün Geçişleri
 • Logo CRM Standard (Desktop Edition) ve Logo CRM Enterprise (Desktop Edition)’dan geçişler ana paket ve mevcut kullanıcıların geçişini içermektedir.
 • Logo CRM Standard’tan Logo CRM Enterprise’a geçişlerde ürünler arası fiyat farkı uygulanır.
 • LEM Bedeli
 • Logo CRM Standard ürünün LEM bedeli, lisans fiyatının %10’udur; Logo CRM Enterprise ürününün LEM bedeli ise, lisans fiyatının %14’dur.
 • Logo Notifier Service ürünün LEM bedeli, lisans fiyatının %13’udur